TEDDY BEAR - THE TRAVELLER INTRODUCES HIS COUNTRY TO THE CHILDREN!
02 Μαρ 2015

TEDDY BEAR - THE TRAVELLER INTRODUCES HIS COUNTRY TO THE CHILDREN!

Τη Δευτέρα ο Teddy έφυγε για το ταξίδι του στην Ευρώπη. Πρώτος σταθμός η Λιθουανία. Θα περάσει μια βδομάδα μαζί με τους δεκάχρονους μαθητές που θα τον φιλοξενήσουν. Πήρε μαζί του τα δώρα, τα γράμματα με τις ευχές μας και την αγάπη μας. Θα συνεχίσει το ταξίδι του στην Πολωνία, την Αγγλία, την Ισπανία και θα επιστρέψει σε μας, γεμάτος εμπειρίες και δώρα από τους καινούριους μας φίλους! Θα μας φέρει πληροφορίες για τις χώρες που θα επισκεφθεί και κάθε εβδομάδα θα φιλοξενούμε και εμείς ένα μικρό αρκουδάκι από κάθε χώρα, το οποίο θα μας φέρνει τα νέα της πατρίδας του, δίνοντάς μας την ευκαιρία να τη γνωρίσουμε καλύτερα.

Όλα αυτά θα γίνουν μέσα από ένα e-Twinning Project που κάνουν οι μαθητές του Ε3 του σχολείου μας. Περιμένουμε με αγωνία την άφιξη του πρώτου μας επισκέπτη.