E-TWINNING: CARNIVAL AT SCHOOL!
16 Φεβ 2018

E-TWINNING: CARNIVAL AT SCHOOL!

Με μεγάλο ενθουσιασμό οι μαθητές της Γ' Δημοτικού συμμετείχαν στο e-twinning, σε ένα project που τους άρεσε ιδιαίτερα: Πώς γιορτάζουμε τις Απόκριες στο σχολείο μας!

Οι μαθητές μας περιέγραψαν την αποκριάτικη στολή τους, εξήγησαν γιατί την επέλεξαν και τι σημαίνουν οι Απόκριες γι’ αυτούς! Μίλησαν για τη μέρα της γιορτής στο σχολείο, τις προετοιμασίες που κάνουν και ανέφεραν ότι γι’ αυτούς είναι μια μέρα ξεχωριστή, γεμάτη ξεγνοιασιά αλλά και μυστήριο, αφού καλούνται να αναγνωρίσουν τους φίλους τους... κάτω από τις μάσκες. Στη συνέχεια, βγάλαμε φωτογραφίες με τις στολές μας και τις στείλαμε στους φίλους μας από την Ισπανία, την Κροατία, το Ηνωμένο Βασίλειο και την Ιταλία! Ανυπομονούμε να δούμε και τις δικές τους!